Kartoniarka AK300 – opis i zastosowanie

Model kartoniarki AK300 to urządzenie nowoczesne, które znacznie usprawnia proces pakowania produktów występujących w pojedynczych egzemplarzach. Zadaniem maszyny, jest  zgrupowanie produktów w pakiety, a następnie spakowanie w kartony zbiorcze. Kartoniarka dokonuje zamknięcia za pomocą pokrywki kartonowej, która dzięki swemu precyzyjnemu dopasowaniu świetnie sprawdza się w swoim zadaniu. Karton jest wyposażony w specjalną pokrywkę stanowiącą odpowiednie zabezpieczenie, gdy dana partia towaru jest przechowywana w magazynie lub transportowana z jednego do drugiego punktu. Taki Sposób pakowania sprawia, że gdy pojedynczy produkt zostanie już wyjęty z kartonu , karton nadal pozostaje ładnym ekspozycyjnym opakowaniem zbiorczym umieszczonym  w witrynie lub półce sklepowej. Kartoniarka AK300 z pewnością sprawdzi się przy pakowaniu produktów w kształcie prostokątów, zwłaszcza, jeżeli są one zapakowane w na maszynie flow-pack w folię.  Nasza maszyna może również pakować szaszetki, kartoniki, pudełeczka etc.

Zadania, jakie wykonuje kartoniarka

Urządzenie w sposób automatyczny wykonuje wiele czynności, dzięki czemu wykorzystanie go w danym zakładzie przyspiesza i usprawnia wiele procesów. Zaczynając od pierwszego etapu, kartoniarka pobiera karton z magazynu i nadaje mu odpowiednią formę. Następnie wyłapuje produkty,  które znajdują się na linii produkcyjne zostają grupowane w pakiety i spakowane w karton wg oczekiwań klienta.  Spakowane pakiety towaru zostają zamknięte pokrywką kartonową, którą automat odpowiednio wcześniej pobiera i formuje.

Korzyści z zastosowania kartoniarki AK300

Wykorzystanie automatycznego i szybkiego działania kartoniarki posiada wiele istotnych zalet dla pracy zakładu produkcyjnego. Działanie urządzenia to gwarancja odpowiedniego grupowania oraz pakowania do nawet 120 sztuk towaru na jedną minutę. Kartony są zamykane w sposób automatyczny oraz bez zastosowania dodatkowych materiałów, takich jak klej lub taśma. Maszyn  posiada układ pozwalający na zamykanie dna kartonu to tzw. zamykania ręcznego. Kartoniarka AK300 to także zapewnienie oszczędności czasu, który trzeba poświęcić na otwieranie gotowego kartonu. Otwarcie polega na prostej czynności – wyciągnięciu tekturowej pokrywki. Dzięki temu pracownicy, którzy dbają o właściwe eksponowanie na półkach towaru nie muszą wyrywać pokrywki jak to ma miejsce przy standardowych kartonach.  Towar prezentuje się w bardzo estetyczny sposób, co sprawia, że nie trzeba go wyciągać, aby prezentował się odpowiednio w oczach klientów. Kartony oraz tekturowa pokrywa  poddają się łatwemu ponownemu złożeniu, a do tego stanowią bardzo ekologiczną opcję, gdyż w prosty sposób można oddać je do ponownego użytku.  Skorzystanie z kartoniarki to oszczędność czasu oraz siły roboczej, gdyż urządzenie dokonuje wielu czynności w sposób automatyczny.